Koldex Temp – Yüksek Sıcaklık Yağlama Gresi

Yüksek Sıcaklık Yağlama Gresi, yüksek teknoloji ile rafine edilmiş parafinik mineral baz yağlı ve poliüre kalınlaştırıcılı uzun ömürlü yüksek sıcaklık gresleridir. Geniş bir çalışma sıcaklık aralığına sahiptirler ve 200°C’ye kadar rulmanlı yataklarda kullanılır ve merkezi yağlama sistemlerinde kullanılabilir. Bu gresler hem statik hem de dinamik yükler altında çok tutucu ve suya karsı dirençlidir.

Yüksek Sıcaklık Yağlama Gresi, oldukça etkili aşınma koruma özelliklerine sahiptir. Haddehanelerdeki yüksek sıcaklık yağlama noktaları için merkezi yağlama sistemiyle istenilen noktalarda beklenen yağlama performansını sağlar. Tünel fırınlardaki konveyör makaralarının yağlanmasında, yük, su ve buhar dayanımları yüksek olduğundan dolayı sürekli döküm tesislerindeki tahrik silindirlerinde, dökümhane vinçlerindeki kaymalı yataklarında kullanıla bilinir.

Performans Özellikleri
Düşük tüketim sayesinde yaglama maliyetlerinde azalma
Mükemmel su dayanımı sayesinde azalmıs atıksu bertarafı
Aşınma koruması
İyi yük tasıma kapasitesi ve mükemmel korozyon koruması
Rulman maliyetlerinde azalma
Merkezi yaglama sistemlerinde iyi pompalanabilirlik

Kullanım Alanları
Çelik-plastik aksamların beraber çalıştığı titreşimli mekanizmalarda,
Demir çelik endüstrisinde titreşimli, darbeli yüklerin olduğu otra, yüksek devirli ve yüksek sıcaklıkların olduğu rulmanlarda ve kaymalı yataklarda,
Otomotiv yedek parça sektöründe metal/elastomer çalışmaların bulunduğu zor koşullarda,
Zor koşullarda çalışan hareketli bantlı konveyör yataklarında,
Taret yağlamasında,