Stilex 22/32/46-W – TEKSTİL Yuvarlak Örgü Makina Yağı

Yuvarlak Örgü Makina Yağı, sentetik baz yağlarda ve üstün performanslı bünye vericilerden formüle edilmiştir. Makinenizin öngörülen ömrünü garanti edeceği gibi onarım ve yedek parça (özellikle iğne) masraflarınızı minimuma indirerek ekonomikliği de sağlar.

Yuvarlak Örgü Makina Yağı, Üstün yıkanabilirliği sayesinde kumaş üzerinden rahatça temizlenir. Son yıllarda örgü makinelerinin artan tur sayıları karşısında iğne hareketi, çok kısa mesafe ve sürede tamamlanmaktadır. Bu nedenle uygun yağ seçiminin yapılmaması, artan sürtünme ve aşınma ile iğne platinlerin kırılmasına, makinede yüksek sıcaklıklara kadar ısınarak aşınma lara yol açmaktadır. Örgü makinelerinde seçilen yağın yüksek kaliteye sahip olması artık ihtiyaç haline gelmiştir.

Performans Özellikleri
• Yüksek ıslatma kabiliyetinden dolayı sürüldüğü kısımlarda çok çabuk yayılıp, makinedeki yağlama işlevini kısa sürede yerine getirir.
• Makinedeki titreşim ve gürültüyü minimum değere indirir.
• Örme ekipmanlarında aşınmaya karşı iyi koruma ve uzun servis süresinden dolayı bakımı azaltır.
• Özel baz yağları ve katkı maddeleri sayesinde elektronik kontrol sistemleriyle, elastan liflerle, sızdırmazlık elemanlarıyla ve plastikler ile uyumludur.
• İğne kanallarını sürekli temiz tutar, reçineleşmez.
• Yağlama kabiliyeti yüksek ve ömrü uzundur.
• İğne platinlerin kullanım süresini uzatır.
• Makinede sürtünmeden dolayı oluşacak ısıyı düşürür, parça sıcak lığını minimumda tutar.
• Örgü makinelerinin otomatik yağlama sistemlerine uygundur.
• Alışılmış yıkama şekilleri ile yüksek yıkanabilirlik sağlar.

Kullanım Alanları
Stilex – Tekstil Yağları iğneler, platinler, iğne kamları ve iğne silindirleri yağlar. Buna ek olarak, iğne oluklarının temizlenmesine yardımcı olur ve iğne ve platinlerin kullanım ömrünün uzamasına yardımcı olur.

Uygulama Notları
Stilex 22/32/46-W – Yuvarlak Örgü Makina Yağı iğne ve platin yağlarını değiştirmeden önce, yağ besleyicilerinin tamamen süzülmüş olduğundan ve yağ kartelinin iyice temizlendiğinden emin olun. İğne yağları farklı yağlarla asla karıştırılmamalıdır.

Stilex 22/32/46-W – Yuvarlak Örgü Makina Yağı klasik yağ besleme ile dozajlanırlar.

Stilex 22/32/46-W – Yuvarlak Örgü Makina Yağı ISO VG 22, 32 ve 46 viskozite derecelerinde bulunur. Bu nedenle yuvarlak ve düz yataklı örme makineleri için kullanılabilir.

Yağ miktarının izlenmesini ve gerekirse yeniden düzenlenmesini tavsiye ederiz.

Raf Ömrü
Ürün orjinal ambalajında, açılmadan, kuru ortamda depolanması halinde 24 aydır.