Armoni 22/32/46 – TEKSTİL Yuvarlak Örgü Makinaları Yağı

Yüksek performans katkı maddeleri ile geliştirilmiş Armoni günümüzün teknolojisinden istifade edilerek üretilen en yüksek performanstaki hammaddelerle günümüzün gereksinimleri doğrultusunda daha yüksek örme hızına ayak uyduran bugünün en yenisidir.

Örme sektöründe deneyimi olan siz değerli üreticiler sentetik bazlı yağların birçok sorunu ortaya çıkardığını bilirsiniz; makinanın boya tabakasına ya da plastik parçalarına, güç kablolarının kaplayıcılarına, kontrol sistemlerine zarar verebililir, iğne ve platin korozyonuna neden olabilir. İpliklerin, özellikle elastin elyafları hasarı, uzun süre sürekli olarak raporlanmıştır.

Bu sebeple Corfin Lubrication ar-ge bilim insanları, Armoni serisinin üretiminde, yeni bir iğne ve platin yağı serisi geliştirmiş olup, yaygın olarak kullanılan makina, boya ve plastikler ile uyumlu, özel PurePlus teknolojisi ile doğalgazı sıvıya dönüştürerek üretilen komplex baz yağlarını tercih etmiştir.

Yuvarlak Örgü Makinaları Yağı, yüksek rafine edilmiş NSF H1 onaylı food oil ve yüksek performanslı katkı maddeleriyle formüle edilmiştir. Makinenizin öngörülen ömrünü garanti edeceği gibi onarım ve yedek parça (özellikle iğne) masraflarınızı minimuma indirir, uzun yağlama periyotları sağlayarak ekonomi sağlar.

Üstün yıkanabilirliği sayesinde kumaş üzerinden rahatça temizlenir. Son yıllarda örgü makinelerinin artan tur sayıları karşısında, iğne hareketi çok kısa mesafe ve sürede tamamlanmaktadır. Bu nedenle uygun yağ seçiminin yapılmaması, artan sürtünme ve aşınma ile iğne platinlerin kırılmasına, makinede yüksek sıcaklıklara kadar ısınarak aşınmalara yol açmaktadır. Örgü makinelerinde seçilen yağın yüksek kaliteye sahip olması artık ihtiyaç haline gelmiştir.

Performans Özellikleri
• Yüksek ıslatma kabiliyetinden dolayı sürüldüğü kısımlarda çok çabuk yayılıp, makinedeki yağlama işlevini kısa sürede yerine getirir.
• Makinedeki titreşim ve gürültüyü minimum değere indirir.
• Örme ekipmanlarında aşınmaya karşı iyi koruma ve uzun servis süresinden dolayı bakımı azaltır.
• Özel baz yağları ve katkı maddeleri sayesinde elektronik kontrol sistemleriyle, elastan liflerle, sızdırmazlık elemanlarıyla ve plastikler ile uyumludur.
• İğne kanallarını sürekli temiz tutar, reçineleşmez.
• Yağlama kabiliyeti yüksek ve ömrü uzundur.
• İğne platinlerin kullanım süresini uzatır.
• Makinede sürtünmeden dolayı oluşacak ısıyı düşürür, parça sıcaklığını minimumda tutar.
• Örgü makinelerinin otomatik yağlama sistemlerine uygundur.
• Alışılmış yıkama şekilleri ile yüksek yıkanabilirlik sağlar.

Kullanım Alanları
Armoni 22/32/46 – Yuvarlak Örgü Makinaları Yağı iğneler, platinler, iğne kamları ve iğne silindirleri yağlar. Buna ek olarak, iğne oluklarının temizlenmesine yardımcı olur ve iğne ve platinlerin kullanım ömrünün uzamasına yardımcı olur.

Uygulama Notları
Armoni 22/32/46 – Tekstil Yağları iğne ve platin yağlarını değiştirmeden önce, yağ besleyicilerinin tamamen süzülmüş olduğundan ve yağ kartelinin iyice temizlendiğinden emin olun. İğne yağları farklı yağlarla asla karıştırılmamalıdır.

Armoni 22/32/46 – Tekstil Yağları klasik yağ besleme ile dozajlanırlar.

Armoni 22/32/46 – Tekstil Yağları ISO VG 22, 32 ve 46 viskozite derecelerinde bulunur. Bu nedenle yuvarlak ve düz yataklı örme makineleri için kullanılabilir.

Yağ miktarının izlenmesini ve gerekirse yeniden düzenlenmesini tavsiye ederiz.

Raf Ömrü
Ürün orjinal ambalajında, açılmadan, kuru ortamda depolanması halinde 24 aydır.