Koldex Plus – Bentonitli ve Molibden Disülfitli Yüksek Sıcaklık Zincir Gresi

Bentonitli ve Molibden Disülfitli Yüksek Sıcaklık Zincir Gresi, düşük devir ve yüksek sıcaklıkta çalışan veya ortam sıcaklığından yüksek sıcaklıklara kadar değişken şartlara maruz kalan kaymalı ve bilyalı yatakların yağlanması için tasarlanmış ekstra yüksek performanslı kil ile kalınlaştırılmış grestir. Geleneksel sabun kalınlaştırıcılardan farklı olarak kil kalınlaştırıcı içerir ve bu nedenle yüksek sıcaklıklarda yumuşamaz. Bu gres yüksek kaliteli ve yüksek viskoziteli mineral esaslı yağlardan üretilmiştir düşük buharlaşma ve yüksek sıcaklıklarda oksidasyona karşı mükemmel direnç, su ile yıkanmaya dayanıklılık, düşük devirlerde ve ağır yüklerde aşınmaya karşı yüksek performans sağlayacak şekilde özel olarak formüle edilmiştir. Koldex Plus, NLGI Sınıf 1 gresi olup aşınmaya karşı ilave koruma sağlamak amacıyla molibden disülfit içerir.

Bentonitli ve Molibden Disülfitli Yüksek Sıcaklık Zincir Gresi, özellikle yüksek sıcaklık uygulamaları için uygundur, su veya buhar kirliliğine karşı çok dirençlidir. Gerek yüksek sıcaklık, gerekse sıcak ve soğuk arasında değişken şartlarda mükemmel yapısal kararlılık gösterir. Bu koşullardaki en zor çalışma şartlarında bile belirgin biçimde yumuşamaz veya sertleşmez. İçerdiği düşük buharlaşma özelliğine sahip baz yağ sayesinde uzun süre yüksek sıcaklıklara maruz kalmış olsa bile sertleşmeye karşı direnç gösterir.

Bentonitli ve Molibden Disülfitli Yüksek Sıcaklık Zincir Gresi, su ile yıkanmaya ve nemli koşullara karşı mükemmel direnç gösterir, yapısında ve kıvamında herhangi bir değişiklik olmaksızın kendi ağırlığına eşit miktarda suyu absorbe edebilir. Akışkanlık özellikleri iyidir ve uzun dağıtım hatları içeren merkezi yağlama sistemlerinde 10ºC sıcaklık seviyelerine kadar kullanılabilir. Aşınmaya karşı ilave koruma sağlayan katıklarla, sınırlı veya yavaş hareket eden veya şok yükler altındaki makine kızak elemanlarının yağlanması için özellikle uygundur.

Performans Özellikleri
Aşınma ve yüksek sıcaklığa karşı mükemmel koruma
Yataklarda yumuşamaya ve sızmaya karşı dayanıklılık
Su ile yıkanmaya ve buhara karşı mükemmel direnç
Yüksek sıcaklıkta ve değişken sıcaklıklarda üstün kararlılık

Kullanım Alanları
Fırın konveyör zincir yatakları
Sıcak cüruf arabası
Cam imalatı konveyör bandı rulmanları
Kamlar, kızaklar ve diğer kaymalı makina elemanları

Raf Ömrü
Ürün orjinal ambalajında, açılmadan, kuru ortamda depolanması halinde 36 aydır.